+905418298291
  05418298291
Para Birimi Seçimi

PEŞTEMAL NEDİR?

Türk Peştemalleri son yıllarda tüm dünyanın dikkatini çekmiş ve talep edilir hale gelmiştir.
Genellikle hamamlarda belden aşağısını örtmek için kullanılan peştemal, günümüzde saunalarda, plajlarda ve de evlerimizde banyo havlusu olarak kullanılmaktadır. Gelenek ve göreneklerimizden bugüne taşınan peştemal günümüzde teknoloji ile harmanlanarak daha seri ve daha kusursuz dokunmaktadır.

PEŞTEMAL NEDİR? PEŞTEMAL NASIL VE NEREDE KULLANILIR?

İnce dokusu, zarifliği ve de şıklığı ile özellikle bayanların ilgisini çeken peştemal artık sadece hamamlarda değil, insanların su ile buluştuğu heryerde kullanılmaktadır.

Ayrıca Peştemal’den bluz,elbise,tunik,gömlek,çanta yapılmaktadır.Moda dünyasının her geçen gün daha fazla ilgisini çeken Peştemal daha çok Denizli ve Buldan’da üretilmektedir.

Özellikle Buldan’da el tezgahı dediğimiz elektriksiz,tamamen insan gücüyle çalışan tezgahlarda dokunduğu gibi ayrıca yarı elektronik kara tezgahlarda ve tam otomatik tezgahlarda dokunmaktadır.Pamuk,keten,bambu,viskon kullanılarak üretilir.Pamuk ve kök boya kullanılarak el tezgahında dokunan peştemal uzun yıllar kullanılmaktadır.

Sandıklardan çıkan 50-60 senelik peştemaller bu tarzda dokunmuştur.Üretici sayısının az olması pazardaki ürün talebini karşılamak konusunda yeterli olmadığı düşünüldüğünde peştemalin fiyat değeri her geçen gün artacaktır.

NEDEN PEŞTEMAL?

Pamuk ve keten ipliklerden dokunduğundan suyu emme kabiliyeti çok yüksektir. İnce dokulu olduğu için kısa zamanda kurur,havluya oranla taşıması daha kolaydır.peştemal kullanmaya başladıktan sonra asla vazgeçemeyeceksiniz.

Toptan peştemal siparişleriniz için bizi arayınız.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.