Kategoriler
MARKALAR
Renk
Fiyat Aralığı
Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 34 Ürün
Yeni Ürün
%10
Fusia Peşkir
Fusia Peşkir
59.90 TL
53.91 TL
Yeni Ürün
%12
Miranda Peştemal
Miranda Peştemal
99.00 TL
87.12 TL
Yeni Ürün
%10
Celena peştemal
Celena peştemal
99.00 TL
89.00 TL
Yeni Ürün
%25
Dilay peştemal
Dilay peştemal
119.00 TL
89.00 TL
Yeni Ürün
%10
Arrow peştemal
Arrow peştemal
99.00 TL
89.00 TL
Yeni Ürün
%21
Elenora peştemal
Elenora peştemal
139.00 TL
110.00 TL

Peştamal, kişisel kullanım kolaylığı ve birbirinden farklı kullanım alanları ile öne çıkan bir tekstil ürünüdür. Dikişsiz olan peştamaller, çoğunlukla hamamda vücudu örtmek için kullanılır. Dikiş olmadan üretilen bu örten kumaşlar, vücuda sararak ve iki ucunu birbirine bağlayarak kullanılır. Plaj ve otel gibi çeşitli mekanlarda da kullanılabilen bir üründür. Çocuklu kadınlar tarafından tatil yörelerinde kullanım kolaylığı ile sıklıkla tercih edilmektedir. Baş ve dolama olarak iki çeşidi olan peştamalin birbirinden farklı modeli, kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Yöresel bir kumaş çeşidinden yapılan peştamaller günümüzde modern hayatın içinde de yerini hızla alan bir ürün haline gelmiştir. İnce yapısı sayesinde sıcak havanın hakim olduğu hamamlarda, plaj veya havuzlarda kullanım kolaylığı sağlamaktadır. El dokuması kumaşlardan üretilen peştamalde natürel boya renkleri tercih edilir. Pamuk ipliği ve kök boyalarla boyanan kumaşlardan elde edilen peştamal modelleri, deriye herhangi bir zarar vermez, bu sebeple bebek ve çocuklarda gönül rahatlığı ile kullanılır.

Kolay Kullanımı ile Öne Çıkan Peştamal Modelleri ve Özellikleri

Farklı desen ve tonlara sahip olan peştamaller, kumaş yapısı gereği yöresel çizgilere hakimdir. Çubuklu ve kırmızı renk tonlarının sıklıkla kullanıldığı peştamal, kadın ve erkek kullanıcılar için çeşitli modellere sahiptir. Havlulardan farklı olarak peştamal bornozmodelleri de yaz aylarında serinlik hissi sağladığı için tatillerde sıklıkla tercih edilir. Havlular kadar suyu emen bir yapısı olmayan peştamalin asıl kullanım amacı, sıcak ortamlarda kişilerin rahat hareket edebilmesini sağlamak, sıcaktan etkilenmeden konfor sunmak ve vücutlarını örtmektir. Peştamal, kumaş yapısından dolayı oldukça hijyenik bir üründür. Kolay yıkanma özelliği ile de dikkat çeken peştamal, kısa sürede kurur ve kullanıma hazır hale gelir. Bakteri ve mikroplara sebebiyet vermeyen peştamaller, güvenle kullanılabilir. Terletmeyen dokuya sahip olan peştamalden sofistike bir tasarım olan elbise, tunik, gömlek, bluz ve çantada yapılabilmektedir. El tezgahlarında çeşitli desenlerde üretilenpeştamal modelleri, elektrikli tezgahlarda da üretilmektedir. Pamuk ve kök boya kullanılan peştamal çeşitleri, uzun süre kullanıma uygun bir yapıya sahiptir.

Peştamal Setleri

Peştamal hamam ve sauna gibi sıcak ortamlarda kullanıma en uygun kumaşa sahip olan ürün olarak birçok çeşide sahiptir. Peştamal setleri, tarzı ve dokusuyla oldukça dikkat çeker. Aile setleri halinde birçok modelde peştamal seti bulunur. Kaliteli kumaşlardan üretilen peştamaller, çocuklar için de farklı boyutlarda üretilir. Minik bireylerin denizden veya havuzdan çıktığında ıslak kalmaması ve yaz döneminde aşırı terlememeleri için özel kumaşlarla üretilen peştamaller, her yaş grubuna özel olarak ölçülere sahiptir. Geçmiş dönemlerde tarlada önlük olarak kullanılan peştamaller, havlu yerine de kullanılmaktaydı. Günümüzde daha modern desenlerle şık bir giysi olarak karşımıza çıkan peştamal, kullanım kolaylığı ile güçlü bir piyasaya sahiptir.

Peştamal Fiyatları

Uzun yıllar kullanılmadığında dahi eskimeyen ve son derece dayanıklı olan peştamali renk ve dokusunu kaybetmeden muhafaza edebilirsiniz. Boydan boya sırma işleme peştamal modelleri, çeyizlik olarak da tercih edilebilmektedir. %100 pamuklu dokuya sahip olan peştamaller ile ketenden yapılan peştamaller kullanım yerine göre tercihinize sunulmaktadır. Türk el işi işlemeleriyle dikkat çeken modellerin peştamal ölçüsü standart olarak 1 metre boy uzunluğuna ve 75-80 cm arası ene sahiptir. Kırmızı, beyaz, siyah ve kavuniçi renklerinde öne çıkan desenler, el işi veya elektrikli tezgahlardan çıkmaktadır. Uzun peştamal seçenekleri ile sunulan modellerin ölçü ve kumaş seçimleri, fiyat skalasını belirleyen bir unsurdur. İşçiliği, deseni, keten veya pamuk ipliğinden olması, kumaş kalitesi peştamal fiyatlarını belirleyen diğer unsurlardır. Peştamal fiyatlarımarka ve ürün kalitesine göre belirli bir fiyat aralığına sahiptir.

E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?