Kategoriler
MARKALAR
Renk
Fiyat Aralığı
Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 8 Ürün

Bu tunik, büst, omuz ve sırtları kaplayacak şekilde ince bir yapıda  T şekilli bir giysidir. Ya da şu şekilde de ifade edebiliriz. Düğmeli yada elastik olan ve geniş boyun sayesinde de kafa tarafından giyilmektedir. Kısa kollu yada uzun kollu olarak satılmaktadır. Genellikle tuniğin üzerinde nakış ve desenler vardır. Genellikle kısa tşört gibi olmaz uzun bir yapısı vardır. Peştamal tunik en eski kıyafetlerden biri olarak bilinir. Candes, Sumer’da kaunakes adı altınd giyilmiş olan bir tuniktir. Antik Roma’da peştamal tunik bu zamanda ki gibi bir giysi olarak kullanılmıştır. Bir toga ile örtülü erkekler ve dışarı çıktıkları zaman ise de bir stola  kadınları için kullanılmaktaydı. Tesettürlü kadınlar ise de kalçalarını kapattığı için de bu modeli de aslında daha çok da tercih etmektedirler. Birkaç model tunik vardır. Bunlar; arkası uzun tunik, fırfırlı tunik, panço tarzında tunik, haute couture model tunik çeşitleri günümüzde yaygındır. Hepsinin de kullanışı vardır ve hepsinin de kullanışı ve kadınların üzerinde duruşu güzel ve sadedir.

Peştamal Tunik Modelleri Nasıl Olmalıdır?

Peştamal tunikler artık bu zamanda tesettür tunik olarak kullanılmaktadır. Tesettür giyim tercih eden kadınlarda tesettür tunik adı verilmiş olan uzun kollu, vücut hatlarını belli etmeyecek şekilde bol ve uzun şekilde kıyafetleri kadınlar tercih etmeye başladı. Bu tunik modelleri etek ve pantolonların üzerine giyilebilmektedir. Tunik modelleri her mevsime göre bulunmaktadır. Yazın tunikler biraz daha ince yapıdadır, kışın ise de daha kalın bir yapıdadır. Yani kısacası tunikler her mevsime göre vardır. Tunik modelleri artık günümüzde farklı desenli ve motiflerle ortaya çıkmaktadır. Renkleri de farklı farklı üretilmiştir. Renk olarak beyaz, siyah, bordo, bej, gibi renkler daha ön plandadır. Şekil olarak da geometrik şekiller daha günlük kullanıma uygundur.  Tunikler abiye ye de uygundur yani özel günlerde abiye tunik de seçebilirsiniz. Bu tunikleri alırken dikkat etmeniz gereken bir konu yoktur. Çünkü; her yerlerde bulunabilir. Çeşitleri vardır. Fiyatları oldukça ucuz olmasa da herkesin ekonomisine göre bulabilirsiniz. Ayrıca sadece tesettürlere özgü de değildir. Açık kadınlara da göre de tunik modelleri bulabilirsiniz. Bunları da kadınlar pantolon, tayt, etek üzerine giyebilmektedirler. En son olarak da neden kadınların peştamal tuniği tercih ettiklerini dile getireceğiz.

Neden Peştamal Tercih Edilmektedir?

Pamuk ve keten ipliklerden oluştuğu için suyu emme yani çekme kabiliyeti yüksektir. İnce dokusu sayesinde de kısa zamanda da kurumaktadır. İnce dokusu sayesinde de kendinizi içinde çok rahat edeceksiniz. Sanki üzeriniz de yokmuş gibi. Yıkarken yüksek derecede de yıkasanız bile çekme ve renk atma yapmaz. Uzun ömürlü bir yapıları vardır. Peştamal konusunu ele aldıysak eğer sadece tunik olarak da kullanılmamaktadır. Bir çok çeşitli alanlarda peştamal tercih edilmelidir. Kısacası bahsedersek eğer; banyoda banyo havlusu yerine, spor yaparken, spa ve masaj salonlarında, hamamlarda, bahçe ve mobilyaların üzerine serilirken de kullanılmaktadır. Peştamal doğal iplikten üretildiği için bebek ve çocuklara zararı olmaktadır. Onlarda da gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Kısacası peştamali her yerde rahatlıkla kullanabilmektedir ve kullanım alanları da çok geniştir. Çeşitli yörelerde de kullanılmaktadır. Bu yöreleri de ele alırsak eğer; Karadeniz bölgesi, İnegölü-Akçabat, Rize ve Artvin de görülmektedir. Son bir kullanım alanı ise de el tezgahlarında bayanlar doğal pamuk ipliği kullanılarak d dokunmaktadır. Bunların ise keten ve ipek karışımlı modelleri vardır. Herkesin tercih edebileceği bir üründür.

E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?