Kategoriler
MARKALAR
Ürün Filtreleme
Ebatlar
Renk
Fiyat Aralığı
Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 4 Ürün

Nevresim, yorgan ve battaniye gibi yatak örtülerinin de dışına geçirilmiş olan nevresim türüdür. Kolay bir şekilde değiştirilebilir olması, bundan dolayı ile de kolay bir şekilde temizlenmesi önemlidir. Nevresim, temizlik açısından da geçtiğimiz yüzyıl öncesinden de önemli bir buluş olarak ortaya çıkmıştır. Çok çeşitli desenleri ile de her zevkede hitap etmektedir. Yatak odasına serdiğimiz nevresim takımları odamızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çok çeşitli desenleri ile de her zevke de hitap edecek şekilde ortaya çıkmıştır. Yapımında kullanılmış olan kumaş türüne göre de adları saten, ranforce, pollycotton, dokuma vb gibi adlar da alınmaktadır. Nevresimlerde ise kullanılmış olan ürün özellikleri iplik cinsinden de dokuma sıklığı ile de farklı bir şekilde kriterlere ayrılmaktadır. Nevresim takımları ayrıca yastık kılıfı, çarşaf ve pikeden oluşmaktadır. Nevresim takımları ise de seçilirken genellikle evimizde bulunan yastık takımlarına göre de tasarlanmaktadır. Ülkemizde ise de nevresim takımı üretimi olurken genellikle ise her ölçüde yapılmamaktadır. Sadece belirli ölçüleri vardır. Ona göre de nevresim takımları kullanabilmektedir. Nevresim takımlarını aldığınız zaman da üzerlerinde belirli yıkama talimatları bulunmaktadır. Bunlara şu şekilde dikkat edilmesi gereklidir. Nevresiminizin solmaması için bu talimatlara uymanız gerekmektedir. Genel olarak 40 derecede yıkanmaktadır. Nevresim alırken biraz da olsa kaliteli olmasına daha çok dikkat edilmektedir. Bu yüzde kumaş farklılığından uygun fiyata da nevresim bulabilirsiniz.

Nevresim Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler Nelerdir?

İlk olarak rahat bir uyku kalitesinin yanın da yatak odanızın dekorasyonunda da önemli bir yeri olan nevresimlerinizin seçiminde de dikkat edilmesi gerektirecek en önemli şeyde kumaşınızın da kalitesi olması gereklidir. Pamuk içerikli ürünler de rahat bir şekilde alabilirsiniz. Bunlarda;

  • Pamuk Poplin Dokuma: Hafif ve hava alacak bir şekilde olmasıdır.
  • Pamuk Ranforce Dokuma: Yatak örtüsü ve nevresim takımlarında da en çok tercih edilmiş olan kumaş türü olarak bilinmektedir. Yaz mevsiminde kullanımı daha çok uygundur.
  • Pamuk Polyester Dokuma: Günlük misafirleriniz için kullanabileceğiniz bir kumaştır. Pamuk oranın yüksek olmasına dikkat edilmesi gereklidir.
  • Pamuk Saten Dokuma: Saçtaki ve ciltteki nem dengesini korumaktadır.

Nevresimlerinizin daha uzun ömürlü bir şekilde olabilmesi için aldığınız ürünün daha iyi bir kumaşta olmasına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu nedenle de daha uzun ömürlü olacaktır. Yastık, yorgan ve nevresimlerinizin de yatak ölçülerinize göre uygun seçmeniz gerekmektedir. Bu da sizin nevresimlerinizin daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Yatak örtünüzün de olan nevresimlerinizin hava geçirgen özellikte olması gereklidir. Bu nedenle de cildiniz rahat bir şekilde nefes alacaktır. Uyku kalitenizinde artmasına neden olacaktır. Bunların daha uzun ömürlü olabilmesi için belirtilen yıkama talimatlarına uygun kullanmanız gerekmektedir.

Nevresim Kumaş Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

Son olarak nevresim alırken nasıl kumaşa dikkat edeceğinizi açıklamak istiyorum. Kumaşın kalitesini gösteren en büyük detay iplik sayısıdır. İplik sayısı arttıkça kumaşta kalitesi de aynı şekilde artmaktadır. Sık dokunmuş olan kumaşlar ise de her zaman daha dayanıklı olmaktadır. Aynı şekilde de yumuşak dokuları ile de dikkat çekmektedir. Yaz aylarında ise de nemi çabucak emecek şekilde nevresim kullanılması gereklidir. Nevresim alırken de yastık ve yatağınızın ölçülerine dikkat edilerek satın almanız gerekmektedir. Çok farklı desende ve çeşitli renkler de nevresimler bulunmaktadır. Bu nevresim takımlarını seçerken size uygun ve odanıza yada yatağınıza uygun modellerin tercihi size bağlıdır. Kendinize göre modelleri de kolaylıkla seçebilirsiniz. Bu talimatlara eğer uyarsanız hiçbir şekilde zorlanma yaşamazsınız.

E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?