Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 3 Ürün

Kırlent işlemeli veya işlemesiz olarak yatak üzerine konulan yastıktır. Kırlent günümüzde herkesin evinde bulunulan bir eşya türüdür.  Yatak üzerine konulan bir çift olarak konulan süs yastığı olarak da kullanılmaktadır. Çeşitli modelleri bulunmaktadır. Bunu biraz daha açıklamasını yaparsak eğer baş koyup yatmaya yada yaslanmaya yarayan işlemeli yada işlemesiz küçük yastık olarak bilinmektedir. Bu önceki zamanlarda ve günümüzde de genç kızların çeyizlerinde de kullanılmaktadır. Eskiden de sandıklarda yada misafir odasında bu değerli kırlentler gözde olarak gizlenirdi. Bunların üzerine örtülecek şekilde kırlent örtüler  de ortaya çıkmıştır. El emeği, göz nurumuz olmuştur.

Oturma odamız hem günün yorgunluğumuzu atmak için hem de dinlenebilmemiz için ayrı zamanda da misafirleri ağırladığımız özel bir alandır bizim için. Bu nedenle de her evin en şık bölümü ise oturma odası olarak bilinmektedir. İnsanlar ev döşedikleri zaman da öncelikle de oturma odası da mobilyalarına da özen ile titizlenmektedirler. Koltuk kırlentleri de bir odanın tüm dekoratif uyumunu doğru tercih edilirse havasını değiştirebilmektedirler. Bu nedenle ise de oturma odasına en uygun kırlenti seçmeniz gerekmektedir.

Mobilyalarınızda Kırlent Uyumu Nasıl Olmalıdır?

Mobilyalarınızla uyumlu tıpatıp yani aynı şekilde olmamasına özen göstermeniz gerekmektedir. Yani bunu şu şekilde açıklayabiliriz mobilyalarınıza kırlent eklemek bulunduğunuz yere renk ve doku katmak için de mükemmel bir fırsat olacağını da açıklayabiliriz. Bulunduğunuz yerdeki yere göre kırlent uyumunu yakalayabilirsiniz. Kırlentinizin rengini ve desenlerini de seçerken yine aynı şekil bulunduğunuz yere göre seçmenizi dikkat edilmesi gerekli. Yani kırlentinizin bile sayısına, şekline ve desenine göre doğru seçmeniz kırlent ve odanız için çok güzel bir uyum sağlanacaktır.

Kırlent Çeşitleri

Kırlent çeşitlerini açıklarsak eğer birkaç kırlent çeşidi aktaralım. İlk kırlent çeşidi kanaviçe nakışlı kırlent tir. Bu da %100 pamuk ipliğinden üretilmiştir. Ortasında ise de kanaviçe nakışı bulunmaktadır. Bu kırlent 30 derecede elde yada çamaşır makinesinde bol su ile yıkamanız gerekmektedir. Bu kırlentte çamaşır suyu kullanılmaz. Buldan işi dantelli kırlent, buldan işi ortası nakışlı kırlent, laseli işlemeli kırlent tir. Çeşitleri daha çok var ama bilinen kırlent çeşitleri genellikle bunlardır. Bunları da kolay kolay her yerde bulabilirsiniz. Mağazalarda yada online internet sitelerinde rahatlıkla bulabilirsiniz. Fiyatları da her bütçeye uygun şekilde bulabilirsiniz. Bu da müşterilerin alım gücüne göre her çeşit kırlent vardır.

Kullanım Alanlarına Göre Kırlent Seçimi

Dekorasyonda da kırlent kullanımını en etkili hale de getirmek için öncelik olarak da doğru bir seçim yapılması da gereklidir. Kırlent seçimini de etkileyecek olan en önemli faktörü de göz önünde bulundurulması da gerekmelidir. Evinizin oturma odası , salon gibi bölümlerinde de ise de oda içerisinde ki diğer eşyalar ile de uyumuna da dikkat ederek de bir dekorasyon da göz önünde bulundurulmalıdır. Fakat uzun süre ile de vakit geçirilen bu ortamlar da ise de göz zevkinizi yani ortamın görsellik olarak da güzel gözükmesini de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Sert ve dolgun kırlent seçiminde de daha rahat bir şekilde ve konforlu olmasına da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Yatak odanızın da olacak olan kırlent seçimlerinizde de daha yumuşak seçmeniz gerekmektedir. Diğer odalarınızdan daha farklı olmalıdır. Bunlardan farkı olarak da küçük alanlarınız da ise ferah bir şekilde görüntü sağlamak için de daha az sayı da ve daha çok küçük ebatlarda kırlent kullanılması gerekilmektedir. Yani kısaca son noktayı koyarsak eğer kendi zevkinize göre dekorasyonunuzu oluşturabilirsiniz.

E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?